الکتروموتور ھای القایی با روتور قفسں سنجابی

 

کلیات : الکتروموتورهای صنعتی موتوژن ، از نوع بسته بوده و توسط پروانه پلاستیکی و پره های تعبیه شده در دو انتهای روتور قفس سنجابی، خنک کاری می شود. این الکتروموتورها براساسی استانداردهای بین المللی طراحی شده و کلیه مراحل تولید آنها با استفاده از تکنولوژی مدرن انجام می گیرد .

شفت : شفت الکتروموتورها با یک سرخروجی تولید می گردد. ابعاد نهایی شفت ها با تلرانسهای دقیق توسط دستگاه های CNC ماشین کاری می شود، خار و جای خار بر روی شفت، طبق استاندارد 6880 DIN می باشد.
دایکاست روتورها با آلومینیوم خالصی می باشد و پس از تولید کامل روتورها، بالانس دینامیکی آنها با دستگاه های کاملا” دقیق صورت می گیرد.

جعبه ترمینال : در الکتروموتورهای با فریم آلومینیومی، جعبه ترمینال به صورت یکپارچه با فریم، ریخته گری می شود و امکان هدایت کابل های برق را از قسمت راست و چپ جعبه ترمینال فراهم می سازد و به این منظور گلندهای استاندارد بر اساسی 46320 DIN استفاده می شود.
درالکتروموتورهای با فریم چدنی ، جعبه ترمینال بصورت حججداگانه ریخته گری می شود و امکان هدایت کابلھای برقرادر هر چھار جھت
الکتروموتور می تواند فراهم سازد.

تهویه الکتروموتورها : پروانه الکتروموتورها از جنسی پلی آمید با مقاومت مکانیکی بالا تولید گردیده که در انتهای الکتروموتورها بر روی شفت نصب می شود. هوا توسط چرخش پروانه از عقب الکتروموتور به طرف جلو و بر روی بدنه دمیده می شود.

فریم آلومینیومی : فریم الکتروموتورهای سایز 160-56 از جنسی آلیاژ آلومینیوم، به روشی دایکاست ریخته گری می شود.

فریم چدنی : فریم الکتروموتورهای سایز 355-100 از جنس چدن ریخته گری می شود.

بلبرینگ :
بلبرینگ های مورد استفاده تا سایز فریم 160 از نوع 2Z و از 160 به بالا از نوع Z می باشند که سایز بلبرینگ ها در جدول شماره ۴ آمده است
برای بلبرینگ های نوع Z امکان گریس کاری از طریق گریس خور وجود دارد.

درجه حفاظت : میزان حفاظت الکتروموتورها در مقابل نفوذ ذرات خارجی . آب و گرد و غبار بر اساس استاندارد 5-60034 IEC تعریف میشود

ولتاژ و فرکانس : الکتروموتورهای صنعتی موتوژن بطور معمولی برای کار با فرکانس 50HZ و ولتاژهای مطابق با جداول مشخصات نامی طراحی شده اند، الکتروموتورهای طراحی شده برای کار با فرکانس 50HZ را میتوان با منبع تغذیه 60HZ نیز به کار برد. در این صورت برای به دست آوردن مشخصات کارایی جدید، ضمن ثابت نگه داشتن ولتاژ نامی ، سایر اطلاعات داده شده در جداول را بایستی در ضرایب تبدیل
ضرب کرد۔

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *